Tarpseminarinis krepšinio turnyras (2010 spalis)

Šv. Mišios

Jau daug metų Vilniaus seminarijoje yra organizuojama sporto šventė į kurią suvažiuoja Kauno, Telšių ir Rygos seminarijų klierikų komandos. Iki 2008 metų buvo organizuojamas krepšinio turnyras, kurį tais metais pakeitė futbolas, organizuotas Rygoje, o vėliau tinklinis. Šiais metais buvo vėl sugrįžta prie krepšinio. Ši viena populiariausių sporto šakų Lietuvoje, seminaristams yra daugiau nei tik žaidimas – tai visų pirma galimybė susitikti, užmegzti draugystės ryšius, pabendrauti ir kartu pasimelsti. Sporto šventė prasidėjo šv. Mišiomis lotynų kalba, kurioms vadovavo Rygos seminarijos rektorius kun. Pauls Klavinš.

Atidarymo ceremonija

Po pusryčių visi šventės dalyviai susirinko seminarijos sporto salėje turnyro atidarymo ceremonijai, kurioje visus pasveikino šios šventės organizatoriai, Vilniaus seminarijos sporto ministrai Egidijus Tubelis ir Aleksandras Gaičauskas, cituodami popiežių Benediktą XVI, kuris sporto svarbą nusako tokiais žodžiais: „Su užsidegimu ir moraliniu dėmesingumu praktikuojamas sportas ypatingai jaunimui yra sveikų varžybų, fizinio ugdymo, žmogiškų ir dvasinių vertybių mokykla bei asmeninio augimo priemone.“ Jie visiems linkėjo atkaklios kovos, pergalės džiaugsmo ir iškovotų prizų, tampant nugalėtojais ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir visose kovose, kurios dar laukia ateityje. Vilniaus kunigų seminarijos rektorius kun. Žydrūnas Vabuolas turnyro atidarymo kalboje visus dalyvius kvietė rungtyniauti dvasinėse rungtynėse, kuriuose tikslas ne sau pelnyti taškus, bet į „priešininkų“ krepšį įmesti kuo daugiau dvasinės vertės taškų, tuo būdu juos praturtinant.

Rungtynės

Po rektoriaus kalbos kiekvienai komandai buvo įteikta atminimo dovana – nuotraukų koliažas, kuriame atsispindi paskutiniųjų penkių tarpseminarinių krepšinio turnyrų akimirkos. Prieš pradedant krepšinio rungtynes seminarijos rektorius kunigas Žydrūnas Vabuolas simboliniu kamuolio metimu atidarė turnyrą.

Pergalės džiaugsmas

Krepšinio varžybos vyko dviem etapais. Iki pietų visos komandos sužaidė tarpusavio rungtynes, o popiet vyko finalinės kovos. Prieš mažąjį ir didelį finalą dar buvo surengtas tritaškių konkursas, kuriame nepralenkiamas buvo Vilniaus seminarijos komandos žaidėjas klierikas Stanislav Valiukevič. Įtemptose finalinėse rungtynėse pergalę iškovojo ir po kelių metų pertraukos tarpseminarinio krepšinio turnyro nugalėtoja tapo Vilniaus seminarijos komanda. Laimėtojams nusileido Telšių seminaristai, treti liko kauniečiai, o svečiai iš Latvijos užėmė ketvirtą vietą.

Bendra nuotrauka

Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Kauno seminarijos auklėtinis Paulius Kontrimas. Apdovanojimų ceremonijos metų pirmosios trys komandos buvo apdovanotos taurėmis, o ketvirtą vietą užėmusiai Rygos komandai buvo įteiktas tortas. Turnyras buvo užbaigtas „Salve Regina“ giesme ir Vilniaus seminarijos rektoriaus kun. Žydrūno Vabuolo palaiminimu, o viską vainikavo bendra nuotrauka.

Robertas Moisevič

 
 
   į viršų  
 
     
     
 
    © Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija
 
 Kontaktai  Biblioteka  Į titulinį puslapį